Знаете ли, че на българския книжен пазар се предлага уникална детска книжка, която по увлекателен и достъпен начин разказва историята на Апостола на България Васил Левски?
„Разкажи ми за Левски“ е написана от двама млади българи – Ивайло Кючуков и Райчин Генов.
Тя включва кратки разкази за живота, делата, характера и силата на Дякона, придружени от авторски илюстрации на Здравка Брайкова.
Малката книжка е първият по рода си сборник с кратки разкази за живота и делото на Апостола на свободата, адаптирани и илюстрирани изцяло за най-малките.
Авторите определят книгата като „един проект за Апостола – като символ, като вяра, като личност, като герой и като човек…
Каква е целта?
„Това е една книжка за Левски – какъвто го познаваме и какъвто бихме искали да го помним – разбираема и достъпна за най-малките, на които ще помогне да разберат и обикнат най-големия герой на България…
Искаме тази книга да допринесе за формирането на ценности като родолюбие, национална гордост и високо българско самосъзнание, които са от изключително значение за пълноценното развитие на подрастващите“, обясняват авторите.
Книжката е двуезична – текстовете са на български и на английски език.
Ето и кратък откъс от нея:
„Множество били премеждията на Васил, но както и да бил облечен, където и да пътувал, в каквото и състояние на духа да бил, той винаги мислел за доброто на българите. Вълнувал се как се чувстват те и как може да облекчи мъката им…“
Малко повече за авторите:
Ивайло Кючуков по професия е журналист. Впуска се в предизвикателството, наречено „Разкажи ми за Левски“ с единствената цел – животът и делото на Левски да вдъхнови дори само едно дете, така както са вдъхновили самия него.
Райчин Генов е син на Генко Генов – основател и дългогодишен директор на „Златният Орфей“. Завършва Международни отношения, но не работи по професията си, а се увлича от историята. По негова идея през 2015-та година Българската национална телевизия реализира историческата поредица за деца „Имам да ти казвам нещо“.
Източник: rodnoto.bg
Вижте още от Patrioti Net
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.