Plugins - Akismet Anti-Spam - Stable (latest release) - en to be_BY translation catalogue (190 entries)

en: Stats response could not be decoded.
be_BY: Адказ дадзеных не можа быць дэкадаваны.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
be_BY: Немагчыма сабраць дадзеныя. Паспрабуйце зноў.

en: API key must be set to fetch stats.
be_BY: Неабходна наладзіць ключ API, каб збіраць дадзеныя.

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms. This feature is disabled by default, however, you can turn it on below.
be_BY: Каб палепшыць празрыстасць вашага сайта згодна з заканадаўствам (напрыклад, з GDPR), Akismet можа паказваць заяўленне карыстальнікам пад формай каментарыяў. Гэта функцыю адключана па змаўчанні, але ж вы можаце ўключыць яе ніжэй.

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms. This feature is disabled by default, however, you can turn it on above.
be_BY: Каб палепшыць празрыстасць вашага сайта згодна з заканадаўствам (напрыклад, з GDPR), Akismet можа паказваць заяўленне карыстальнікам пад формай каментарыяў. Гэта функцыю адключана па змаўчанні, але ж вы можаце ўключыць яе вышэй.

en:  Please <a href="%s">enable</a> or <a href="%s">disable</a> this feature. <a href="%s" id="akismet-privacy-notice-control-notice-info-link" target="_blank">More information</a>.
be_BY: <a href="%s">Уключыце</a> ці <a href="%s">адключыце</a> гэтую функцыю. <a href="%s" id="akismet-privacy-notice-control-notice-info-link" target="_blank">Падрабязная інфармацыя</a>.

en: Akismet & Privacy.
be_BY: Akismet і канфідэнцыйнасць.

en: Do not display privacy notice.
be_BY: Не паказваць заяўленне канфідэнцыйнасці.

en: Display a privacy notice under your comment forms.
be_BY: Паказваць заяўленне канфідэнцыйнасці пад формамі каментарыяў.

en: Akismet privacy notice
be_BY: Заяўленне канфідэнцыйнасці Akismet

en: Privacy
be_BY: Канфідэнцыйнасць

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed</a>.
be_BY: Гэты сайт выкарыстоўвае Akismet для барацьбы са спамам. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Даведайцеся пра тое, яе апрацоўваюцца вашы дадзеныя</a>.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
be_BY: Мы збіраем звесткі пра наведвальнікаў, якія пакідаюць каментарыі на сайтах, што выкарыстоўваюць анты-спам паслугі ад Akismet. Звесткі, якія мы збіраем, залежаць ад таго, як карыстальнік наладзіў Akismet на сайце, але ж найчасцей за ўсё ўключаюць IP-адрас, імя карыстальніцкага агента, рэферал і URL сайта (разам са звесткамі, якія пакідае сам каментатар (напрыклад: імя, імя карыстальніка, адрас пошты і каментарый).

en: Comment discarded.
be_BY: Каментарый адхілены.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
be_BY: Ключ API гэтага сайта ўбудаваны і не можа быць выдалены.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
be_BY: Прадастаўленае значэнне не з'яўляецца сапраўдным і зарэгістраваным ключом API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
be_BY: Ключ API гэтага сайта ўбудаваны і не можа быць зменены праз API.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
be_BY: Час, за які збіраецца статыстыка. Параметры: 60 дзён, 6 месяцаў, увесь час

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
be_BY: Калі "true", паказваецца колькасць пацверджаных каментарыяў побач з імём аўтара каментарыя на старонцы з каментарыямі.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
be_BY: Калі "true", Akismet аўтаматычна адхіліць найгоршы спам замест таго, каб пакідаць яго ў папцы спама.

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
be_BY: Ключ API Akismet памерам у 12 сімвалаў. Даступны на сайце akismet.com/get/

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
be_BY: Ваш сайт не падключаецца да сервераў Akismet.

note: translators: %s is the wp-config.php file
en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
be_BY: Ключ API Akismet быў вызначаны ў файле %s для гэтага сайта.

en: Manual Configuration
be_BY: Ручная налада

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
be_BY: На гэтай старонке вы можаце абнавіць вашы налады Akismet і праглядзець статыстыку спама.

note: Description of the plugin
en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
be_BY: Akismet, які выкарыстоўваецца мільёнамі людзей, магчыма, найлепшы спосаб <strong>абараніць ваш блог ад спама</strong>. Ён працягвае абараняць, нават калі вы адпачываеце. Каб пачаць, актывуйце плагін Akismet і перайдзіце на старонку налад Akismet, каб наладзіць ключ API.

en: Akismet Settings
be_BY: Налады Akismet

en: Connect with API key
be_BY: Падлучыць да ключа API

note: translators: %s is the WordPress.com username
en: You are connected as %s.
be_BY: Вы падлучаны як %s.

en: Connect with Jetpack
be_BY: Падлучыць да Jetpack

en: Eliminate spam from your site
be_BY: Знішчыце спам на сваім сайце

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
be_BY: Хочаце <a href="%s">праверыць каментарыі, якія знаходзяцца ў чарзе</a>?

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
be_BY: Akismet зараз абараняе ваш сайт ад спама. Атрымайце асалоду ад пісання!

en: Set up your Akismet account
be_BY: Наладзіць уліковы запіс Akismet

en: Detailed Stats
be_BY: Падрабязная статыстыка

en: Statistics
be_BY: Статыстыка

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
be_BY: Akismet, які выкарыстоўваецца мільёнамі людзей, магчыма, найлепшы спосаб <strong>абараніць ваш блог ад спама</strong>. Ён працягвае абараняць, нават калі вы адпачываеце. Каб пачаць, актывуйце плагін Akismet і перайдзіце на <a href="admin.php?page=akismet-key-config">старонку налад Akismet</a>, каб наладзіць ключ API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
be_BY: Akismet, які выкарыстоўваецца мільёнамі людзей, магчыма, найлепшы спосаб <strong>абараніць ваш блог ад спама</strong>. Ваш сайт поўнасцю наладжаны і абараняецца, нават калі вы адпачываеце.

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
be_BY[0]: %s каментарый быў злоўлены, як спам.
be_BY[1]: %s каментарыя былі злоўленыя, як спам.
be_BY[2]: %s каментарыяў былі злоўленыя, як спам.

en: No comments were caught as spam.
be_BY: Ніводны каментарый не быў злоўлены, як спам.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
be_BY[0]: Akismet праверыў %s каментарыў.
be_BY[1]: Akismet праверыў %s каментарыя.
be_BY[2]: Akismet праверыў %s каментарыяў.

en: Checking for Spam
be_BY: Праверка спама

en: Comment not found.
be_BY: Каментарый не знойдзены.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
be_BY[0]: %d каментарый не можа быць правераны.
be_BY[1]: %d каментарыя не могуць быць правераныя.
be_BY[2]: %d каментарыяў не могуць быць правераныя.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
be_BY[0]: %d каментарыў быў перамешчаны ў спам.
be_BY[1]: %d каментарыя былі перамешчаныя ў спам.
be_BY[2]: %d каментарыяў былі перамешчаныя ў спам.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
be_BY[0]: Апрацаваны %d каментарый.
be_BY[1]: Апрацавана %d каментарыя.
be_BY[2]: Апрацавана %d каментарыяў.

en: Comment #%d could not be checked.
be_BY: Каментарый #%d не можа быць правераны.

en: Failed to connect to Akismet.
be_BY: Памылка падлучэння да Akismet.

en: Comment #%d is not spam.
be_BY: Каментарый #%d не з'яўляецца спамам.

en: Comment #%d is spam.
be_BY: Каментарый #%d з'яўляецца спамам.

en: %s false positive | %s false positives
be_BY[0]: %s несапраўдна станоўчы
be_BY[1]: %s несапраўдна станоўчых
be_BY[2]: %s несапраўдна станоўчых

en: %s missed spam | %s missed spam
be_BY[0]: %s спам-каментарый прапушчаны
be_BY[1]: %s спам-каментарыя прапушчаныя
be_BY[2]: %s спам-каментарыяў прапушчаныя

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
be_BY: Вы не падпісаны на план Akismet.

en: Your Akismet subscription is suspended.
be_BY: Ваша падпіска Akismet прыпынена.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
be_BY: Ваш план Akismet быў скасаваны.

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
be_BY: Мы не можам апрацаваць вашу аплату. <a href="%s" target="_blank">Абнавіце інфармацыю аплаты</a>.

en: Please update your payment information.
be_BY: Абнавіце інфармацыю аплаты.

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
be_BY: <strong>Амаль гатова</strong> - наладзьце Akismet і развітайцеся са спамам

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
be_BY[0]: Akismet захаваў вам %d хвіліну!
be_BY[1]: Akismet захаваў вам %d хвіліны!
be_BY[2]: Akismet захаваў вам %d хвілін!

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
be_BY[0]: Akismet захаваў вам %d гадзіну!
be_BY[1]: Akismet захаваў вам %d гадзіны!
be_BY[2]: Akismet захаваў вам %d гадзін!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
be_BY[0]: Akismet захаваў вам %s дзень!
be_BY[1]: Akismet захаваў вам %s дні!
be_BY[2]: Akismet захаваў вам %s дзён!

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
be_BY: Akismet адфільтроўвае спам, каб вы маглі засяродзіцца на больш значных рэчах.

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
be_BY: Каб працягнуць працу, <a href="%s" target="_blank">перайдзіце на падпіску Enterprise</a>, якая дазваляе працаваць з неабмежаванай колькасцю сайтаў.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
be_BY: Падпіска Pro дазваляе выкарыстоўваць Akismet толькі на адным сайце. <a href="%s" target="_blank">Набудзьце дадатковыя падпіскі Pro</a> ці абнавіцеся да ліцэнзіі Enterprise, якая дазваляе Akismet працаваць з неабмежаванай колькасцю сайтаў.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
be_BY: Злучэнне з akismet.com не можа быць усталявана. Звярніцеся да <a href="%s" target="_blank">нашага дапаможніка па брандмауэрах</a> і праверце налады сервера.

en: The API key you entered could not be verified.
be_BY: Уведзены ключ API не можа быць правераны.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
be_BY: Тэрмін дзеяння вашага ключа API скончыўся. Увядзіце новы ключ ці звяжыцеся з намі праз support@akismet.com.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
be_BY: Звяжыцеся <a href="%s" target="_blank">з нашай камандай падтрымкі</a>, калі ў вас ёсць пытанні.

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
be_BY: У 2012 годзе Akismet пачаў прапаноўваць планы падпісак для ўсіх уліковых запісаў (нават для бясплатных). План не быў прызначаны вашаму ўліковаму запісу, і мы будзем удзячныя, калі вы <a href="%s" target="_blank">ўвайдзеце ва ўліковы запіс</a> і выберыце належны.

en: All systems functional.
be_BY: Усе сістэмы працуюць.

en: Enabled.
be_BY: Уключана.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
be_BY: Akismet сутыкнуўся з праблемай з папярэднім запытам SSL і часова яго адключыў. Плагін пачне выкарыстоўваць SSL для запытаў у хуткім часе.

en: Temporarily disabled.
be_BY: Часова адключана.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
be_BY: Ваш вэб-сервер не можа рабіць запыты SSL. Звяжыцеся з адміністратарам і запытайце яго аб магчымасць дадаць падтрымку SSL-запытаў.

en: Disabled.
be_BY: Адключана.

en: SSL Status
be_BY: Статус SSL

en: This comment was reported as not spam.
be_BY: Гэты каментарый быў пазначаны, як не-спам.

en: This comment was reported as spam.
be_BY: Гэты каментарый быў паведамлены, як спам.

en: (undo)
be_BY: (адмяніць)

en: URL removed
be_BY: URL выдалены

en: Removing...
be_BY: Выдаляецца...

en: Settings
be_BY: Налады

en: Re-adding...
be_BY: Дадаем зноў...

en: Overview
be_BY: Агляд

en: Akismet Setup
be_BY: Налада Akismet

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
be_BY: На гэтай старонцы вы можаце наладзіць плагін Akismet.

en: New to Akismet
be_BY: Новае ў Akismet

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
be_BY: Вы павінны ўвесці ключ API, каб актываваць сэрвіс Akismet на сваім сайце.

en: Enter an API Key
be_BY: Увесці ключ API

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
be_BY: Зарэгістравацца на %s, каб атрымаць ключ API.

en: If you already have an API key
be_BY: Калі вы ўжо маеце ключ API

en: Copy and paste the API key into the text field.
be_BY: Скапіюйце і ўстаўце ключ API ў тэкставае поле.

en: Click the Use this Key button.
be_BY: Націсніце кнопку "Выкарыстоўваць гэты ключ".

en: Akismet Stats
be_BY: Статыстыка Akismet

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
be_BY: На гэтай старонцы вы зможаце пабачыць статыстыку спама, які быў адфільтраваны на вашым сайце.

en: Akismet Configuration
be_BY: Налады Akismet

en: API Key
be_BY: Ключ API

en: Enter/remove an API key.
be_BY: Увесці/выдаліць ключ API.

en: Comments
be_BY: Каментарыі

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
be_BY: Паказваць колькасць пацверджаных каментарыяў побач з аўтарам каментарыяў на старонцы каментарыяў.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
be_BY: Выберыце, ці аўтаматычна адхіляць найгоршы спам, ці заўсёды перамяшчаць яго ў папку спама.

en: Strictness
be_BY: Дакладнасць

en: Account
be_BY: Уліковы запіс

en: Subscription Type
be_BY: Тып падпісцы

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
be_BY: Стан падпіскі - актыўная, адменена альбо прыпынена

en: Status
be_BY: Стан

en: The Akismet subscription plan
be_BY: План падпісцы Akismet

en: For more information:
be_BY: Дадатковая інфармацыя:

en: Akismet Support
be_BY: Падтрымка Akismet

en: Cheatin&#8217; uh?
be_BY: Падманьваем?

[ctx: comments]
en: Spam
be_BY: Спам

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
be_BY[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> абараніў ваш сайт ад <a href="%2$s">%3$s спам-каментарыя</a>.
be_BY[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> абараніў ваш сайт ад <a href="%2$s">%3$s спам-каментарыяў</a>.
be_BY[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> абараніў ваш сайт ад <a href="%2$s">%3$s спам-каментарыяў</a>.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
be_BY[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> заўжды абараніў ваш сайт ад %2$s каментара са спамам.
be_BY[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> заўжды абараніў ваш сайт ад %2$s каментароў са спамам.
be_BY[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> заўжды абараніў ваш сайт ад %2$s каментароў са спамам.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
be_BY: <a href="%s">Akismet</a> блакуе пранікненне спама на ваш сайт.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
be_BY[0]: У чарзе спама зараз <a href="%2$s">%1$s каментарый</a>.
be_BY[1]: У чарзе спама зараз <a href="%2$s">%1$s каментарыя</a>.
be_BY[2]: У чарзе спама зараз <a href="%2$s">%1$s каментарыяў</a>.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
be_BY: У <a href='%s'>чарзе спама</a> зараз нічога няма.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
be_BY: Akismet зноў праверыў і пацвердзіў гэты каментарый.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
be_BY: Akismet зноў праверыў і пазначыў гэты каментарый, як спам.

en: Check for Spam
be_BY: Праверыць на спам

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
be_BY: Akismet не змог зноў праверыць гэты каментарый (адказ: %s).

en: Flagged as spam by Akismet
be_BY: Пазначана як спам

en: Awaiting spam check
be_BY: Чакаем праверкі спаму

en: Flagged as spam by %s
be_BY: Пазначана як спам %s

en: Cleared by Akismet
be_BY: Ачышчана

en: Un-spammed by %s
be_BY: Пазначана як не-спам %s

en: %s approved | %s approved
be_BY[0]: %s сьцверджаны
be_BY[1]: %s сьцверджана
be_BY[2]: %s сьцверджана

en: History
be_BY: Гісторыя

en: View comment history
be_BY: Пагледзець гісторыю каментароў

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
be_BY: Праверце <a href="%s">канфігурацыю Akismet configuration</a> і звяжыцеся з адміністратарам, калі праблема не знікла.

en: %s ago
be_BY: %s таму

en: Cleaning up spam takes time.
be_BY: Ачыстка спама зойме пэўны час.

en: Akismet Widget
be_BY: Віджэт Akismet

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
be_BY: Адлюстроўвае колькасць каментароў, пазначаных Akismet як спам

en: Title:
be_BY: Назва:

en: Spam Blocked
be_BY: Спам заблакаваны

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
be_BY[0]: <strong class="count">%1$s спам-каментар</strong> быў заблакаваны <strong>Akismet</strong>
be_BY[1]: <strong class="count">%1$s спам-каментары</strong> было заблакавана <strong>Akismet</strong>
be_BY[2]: <strong class="count">%1$s спам-каментароў</strong> было заблакавана <strong>Akismet</strong>

en: Akismet caught this comment as spam.
be_BY: Akismet пазначыў гэты каментарый, як спам.

en: Comment status was changed to %s
be_BY: Статус каментара быў зьменены на %s

en: Akismet cleared this comment.
be_BY: Akismet ачысціў гэты каментарый.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
be_BY: Akismet не змог праверыць гэты каментарый (адказ: %s), але ж паспрабуе яшчэ раз пазней.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
be_BY: %1$s змяніў стан каментарыя на %2$s.

en: %s reported this comment as spam.
be_BY: %s паведаміў пра гэты каментарый, як спам.

en: %s reported this comment as not spam.
be_BY: %s паведаміў пра гэты каментарый, як не-спам.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
be_BY: Akismet пазначыў гэты каментар як спам падчас аўтаматычнага паўтору.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
be_BY: Akismet ачысціў гэты каментар падчас аўтаматычнага паўтору.

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
be_BY: Калі ласка, <a href="%1$s">абнавіце WordPress</a> да бягучай версіі альбо <a href="%2$s">перайдзіце да версіі Akismet 2.4</a>.

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
be_BY: Akismet %s патрабуе WordPress %s альбо навей.

en: Spam blocked | Spam blocked
be_BY[0]: Спаму заблакавана

en: Past six months
be_BY: Апошнія шэсць месяцаў

en: All time
be_BY: Увесь час

en: Accuracy
be_BY: Дакладнасць

en: Show approved comments
be_BY: Паказаць падцверджаныя каментары

en: Show the number of approved comments beside each comment author
be_BY: Паказаць колькасць пацверджаных каментарыяў побач з кожным аўтарам каментарыяў

en: Akismet anti-spam strictness
be_BY: Дакладнасць антыспама Akismet

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
be_BY: Маўкліва адхіляць найгоршы і зацяты спам, каб я яго больш не бачыў/ла.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
be_BY: Заўсёды змяшчаць спам у папку "Спам" для прагляду.

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
be_BY[0]: Спам у <a href="%1$s">папцы спама</a>, старэйшы за 1 дзень, выдаляецца аўтаматычна.
be_BY[1]: Спам у <a href="%1$s">папцы спама</a>, старэйшы за %2$d дні, выдаляецца аўтаматычна.
be_BY[2]: Спам у <a href="%1$s">папцы спама</a>, старэйшы за %2$d дзён, выдаляецца аўтаматычна.

en: Note:
be_BY: Нататка:

en: Cancelled
be_BY: Адменена

en: Save Changes
be_BY: Захаваць змены

en: Disconnect this account
be_BY: Адключыць гэты ўліковы запіс

en: Suspended
be_BY: Прыпынена

en: No Subscription Found
be_BY: Падпіска не знойдзена

en: Missing
be_BY: Адсутнічае

en: Next Billing Date
be_BY: Наступны дзень аплаты

en: Active
be_BY: Актыўная

en: Upgrade
be_BY: Абнавіць

en: Change
be_BY: Змяніць

en: Akismet has detected a problem.
be_BY: Akismet выявіў праблему.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
be_BY: Некаторыя каментары яшчэ не былі правераны Akismet. Яны былі ўтрымлена для мадэрацыі і будуць аўтаматычна правераны пазней.

en: Akismet Error Code: %s
be_BY: Код памылкі Akismet: %s

note: translators: the placeholder is a clickable URL that leads to more information regarding an error code.
en: For more information: %s
be_BY: Падрабязная інфармацыя: %s

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
be_BY: Ваш хостынг ці адміністратар сервера адключыў PHP-функцыю <code>gethostbynamel</code>.  <strong>Akismet не можа працаваць, пакуль гэта не будзе выпраўлена.</strong>  Звяжыцеся з кампаніяй ці адміністратарам і дайце ім інфармацыю <a href="%s" target="_blank">пра сістэмныя патрабаванні Akismet</a>.

en: Network functions are disabled.
be_BY: Сеткавыя функцыі адключаныя.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
be_BY: Ваш брандмауэр можа блакаваць Akismet і яго сувязь з API. Звяжыцеся з адміністратарам і звярніцеся да <a href="%s" target="_blank">нашага дапаможніка па брандмауэрам</a>.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
be_BY: Калі ласка, наведайцеся да <a href="%s" target="_blank">старонкі ўліковага запісу Akismet</a>, каб узнавіць сваю падпіску.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
be_BY: Калі ласка, звяжыцеся з <a href="%s" target="_blank">падтрымкай Akismet</a>, каб атрымаць дапамогу.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
be_BY: Вы можаце дапамагчы нам у барацьбе са спамам і абнавіць уліковы запіс праз <a href="%s" target="_blank">ахвяраванне невялікай сумы</a>.

en: There is a problem with your API key.
be_BY: З вашым ключом API здарылася нейкая праблема.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
be_BY: Уведзены памылковы ключ. Калі ласка, праверце яго.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
be_BY: Колькасць сайтаў, на якіх вы выкарыстоўваеце ключ Akismet, перавышае тую, якую дазваляе ваша падпіска Pro.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
be_BY: Колькасць сайтаў, на якіх вы выкарыстоўваеце Akismet, значна перавышае магчымасці вашай падпіскі Pro.

note: translators: %s is the WordPress.com email address
en: Your subscription for %s is cancelled.
be_BY: Падпіска на %s скасавана.

note: translators: %s is the WordPress.com email address
en: Your subscription for %s is suspended.
be_BY: Ваша падпіска для %s прыпынена.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
be_BY: Не хвалюйцеся! Звяжыцеся з намі і мы дапаможам.

en: Contact Akismet support
be_BY: Звязацца з падтрымкай Akismet

note: Plugin URI of the plugin
en: https://akismet.com/
be_BY: http://akismet.com/

note: Author URI of the plugin
en: https://automattic.com/wordpress-plugins/
be_BY: http://automattic.com/wordpress-plugins/

en: Remove this URL
be_BY: Выдаліць гэты URL

en: Comment History
be_BY: Гісторыя каментароў
