На днешната дата се ражда българският футболист Богдан Дочев!

Богдан Дочев е български футболист, нападател. Роден е на 26 юни 1935 г. във Варна. Играе за Спартак (Варна) (1958-1961), Левски (София) (1961-1964) и Кремиковци (1964-1966). За Левски има 30 мача с 4 гола в „А“ група и 8 мача с 1 гол за купата на страната. Вицешампион през 1964 с Левски. Има 2 мача за „А“ националния отбор. Завършва ВИИ „Карл Маркс“. От 1966 г. е съдия, ръководи 148 срещи в „А“ група. Включен в списъка на международните съдии от 1977 г.

Богдан Дочев е един от най-активните през 80-те години, ръководи много срещи от европейски клубни турнири, между които и четвъртфинали, полуфинали и първия финален мач между Андерлехт (Белгия) и Бенфика (Португалия) за купата на УЕФА (1983). Участник във финалите на СП-1982 в Испания и главен съдия на мача Италия – Камерун, както и на финалите на СП-1986 в Мексико, когато на четвъртфинала Аржентина – Англия (2:1) зачита гола на Диего Марадона с ръка. „Заслужил съдия“ от 1980 г. Носител на златната значка на ФИФА, заслужил деятел на физкултурата. Живее в пернишкото село Долна Диканя.